Najlepsze internetowe czasopisma do nauki Business English

blog o nauce języków

Dopiero po wiosennym wyzwaniu czytelniczym jeden z moich uczniów przyznał się, że największym problemem było dla niego wyszukanie ciekawych artykułów po angielsku. Ten komentarz zainspirował mnie to stworzenia mojego zestawienia najlepszych anglojęzycznych czasopism internetowych. Postanowiłam podzielić je tematycznie i w tej pierwszej odsłonie pokażę moje ulubione źródła artykułów o tematyce biznesowej. Mam nadzieję, że skorzystacie z tego krótkiego podsumowania.

  1. Forbes

Jeszcze zanim traficie na stronę Forbesa, dostajecie porcję językowej inspiracji w postaci ciekawego cytatu dnia (zawsze interesuje mnie jaką nową lekcję dostanę od kolejnego autorytetu biznesowego). Oprócz słynnych rankingów najbogatszych, najbardziej wpływowych czy innowacyjnych osób i instytucji, możecie znaleźć artykuły, filmy i podcasty. To wielka kopalnia materiałów do nauki i poszerzania horyzontów.

  1. Harvard Business Review

Moje ulubione czasopismo z zestawienia. Niestety w darmowej wersji możesz otrzymać dostęp jedynie do czterech (a jeśli się zarejestrujesz to do ośmiu) artykułów miesięcznie. Jednak nawet jeden czy dwa artykuły tygodniowo to nie lada gratka dla zainteresowanych nowinkami w rozwijaniu przedsiębiorstw, zarządzaniu i ekonomii.

  1. Entrepreneur

Jak sama nazwa wskazuje, to amerykańskie czasopismo jest skierowane do przedsiębiorców lub wszystkich tych, których interesuje otwieranie i rozwój własnej firmy albo praca freelancera. W tym czasopiśmie można spodziewać się językowych smaczków charakterystycznego dla amerykańskiej odmiany języka angielskiego.

  1. Inc.

To kolejne amerykańskie czasopismo, w którym znajdziesz artykuły, krótkie filmiki, raporty i coroczne listy 500 lub 5000 najszybciej rozwijających się firm w stanach zjednoczonych.

  1. Fast Company

Tutaj znajdziesz artykuły dotyczące nowych technologii, funkcjonowania biznesu i architektury. Nie brakuje też kilkominutowych filmów o bardzo różnorodnej tematyce związanej z szeroko rozumianym biznesem.

  1. Fortune

To kolejne czasopismo, które słynie z rankingów, a więc jeśli jesteś ciekaw czy firma w której pracujesz jest na liście stu najlepszych miejsc pracy lub chciałbyś wiedzieć jakie nazwiska pojawiły się na tegorocznym zestawieniu najbardziej wpływowych przedsiębiorców przed czterdziestką, Fortune dostarczy Ci sporo ciekawych informacji.

  1. Business Insider

Od polityki, przez nowe technologie, finanse, lifestyle, a skończywszy na newsach sportowych.

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!