0
Czasopisma Czytanie Metody i narzędzia Nauka języka

Najlepsze internetowe czasopisma do nauki angielskiego

blog o nauce języków

Po zestawieniu czasopism o tematyce biznesowej, przyszedł czas na podobną listę dla zainteresowanych inna tematyką. Starałam się zgromadzić pozycje o różnorodnym stylu i tematyce. Myślę, że ten krótki opis pomoże Ci wybrać źródło ciekawych artykułów i zarazem materiał do nauki języka idealny dla Ciebie.

Reader’s Digest

Choć nazwa może kojarzyć się z książkami i literaturą, w czasopiśmie znajdziecie bardzo różnorodne artykuły od zdrowego stylu życia, przez porady na temat rodzicielstwa, aż do ciekawostek kulturowych. Ciekawym działem jest też sekcja historii zamkniętych w stu słowach, które przesyłają czytelnicy czasopisma. Ambitni czytelnicy, zainteresowani subtelnościami językowymi i grą słów, z pewnością polubią dział z żartami, a dla miłośników gier online czasopismo przygotowało możliwość współzawodniczenia z innymi czytelnikami w popularnych grach słownych i strategicznych.

National Geographic

Jeśli interesują Cię podróże, historia oraz ciekawostki ze świata natury i nauki, to czasopismo jest idealne dla Ciebie. Artykuły i filmy okraszone niezwykłymi zdjęciami potrafią wciągnąć czytelników na długie godziny.

Time

Ta popularna nazwa jest czasem rozwijana jako międzynarodowe czasopismo informacyjne (The Internationam Magazine of Events). Można więc znaleźć w nim artykuły o tematyce społeczno-politycznej, od najnowszych wiadomości ze świata polityki, po plotki z życia celebrytów. Co roku tygodnik przyznaje tytuł Człowieka Roku osobie, która miała duże znaczenie (o wydźwięku pozytywnym lub negatywnym) dla ważnych światowych wydarzeń w danym roku.

Time for Kids

Choć w założeniu czasopismo jest przeznaczone dla dzieci (i częściowo tworzone przez dzieci), różnorodna tematyka artykułów sprawia, że z powodzeniem może być ciekawe dla dorosłych, szczególnie dla osób uczących się języka angielskiego. Artykuły są niezbyt długie i pisane językiem przystępnym dla przeciętnych Amerykańskich kilku- i kilkunastolatków.

Newsweek

Amerykańska wersja czasopisma od 2012 roku wydawana jest wyłącznie w wersji elektronicznej. Możemy tu znaleźć komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych  i biznesowych ze świata oraz ciekawostki dotyczące nowych technologii i odkryć naukowych. Wielbiciele sportu też będą mieli okazję odnaleźć artykuły o ciekawej treści.

The Guardian

To pozycja nie tylko dla śledzących wydarzenia polityczne. Można tu bowiem znaleźć też artykuły dotyczące kultury i rozrywki, zdrowego stylu życia i sportu, a także cykle felietonów. The Guardian jest doskonałym materiałem językowym dla ambitnych czytelników, których poziom władania językiem angielskim jest wysoki. Język większości artykułów obfituje w językowe subtelności, wyszukane konstrukcje i nawiązania kulturowe.

People

Jeśli ciekawią cię plotki z życia gwiazd kina i estrady, People to czasopismo dla ciebie. Znajdziesz tu najnowsze trendy w modzie, gafy popełniane przez celebrytów i sekrety z ich życia prywatnego.

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Paulina
  5 grudnia 2018 at 15:59

  Super lista czasopism, ale niestety Polska już od jakiegoś czasu nie ma dostępu do Time for Kids.
  Wielka szkoda, bo mieli ciekawe podcasty i artykuły.

  • Reply
   Weronika
   1 stycznia 2019 at 21:53

   Rzeczywiście. Dziękuję za uzupełnienie.

Leave a Reply