Najlepsze internetowe czasopisma do nauki angielskiego

blog o nauce języków

Po zestawieniu czasopism o tematyce biznesowej, przyszedł czas na podobną listę dla zainteresowanych inna tematyką. Starałam się zgromadzić pozycje o różnorodnym stylu i tematyce. Myślę, że ten krótki opis pomoże Ci wybrać źródło ciekawych artykułów i zarazem materiał do nauki języka idealny dla Ciebie.

Reader’s Digest

Choć nazwa może kojarzyć się z książkami i literaturą, w czasopiśmie znajdziecie bardzo różnorodne artykuły od zdrowego stylu życia, przez porady na temat rodzicielstwa, aż do ciekawostek kulturowych. Ciekawym działem jest też sekcja historii zamkniętych w stu słowach, które przesyłają czytelnicy czasopisma. Ambitni czytelnicy, zainteresowani subtelnościami językowymi i grą słów, z pewnością polubią dział z żartami, a dla miłośników gier online czasopismo przygotowało możliwość współzawodniczenia z innymi czytelnikami w popularnych grach słownych i strategicznych.

National Geographic

Jeśli interesują Cię podróże, historia oraz ciekawostki ze świata natury i nauki, to czasopismo jest idealne dla Ciebie. Artykuły i filmy okraszone niezwykłymi zdjęciami potrafią wciągnąć czytelników na długie godziny.

Time

Ta popularna nazwa jest czasem rozwijana jako międzynarodowe czasopismo informacyjne (The Internationam Magazine of Events). Można więc znaleźć w nim artykuły o tematyce społeczno-politycznej, od najnowszych wiadomości ze świata polityki, po plotki z życia celebrytów. Co roku tygodnik przyznaje tytuł Człowieka Roku osobie, która miała duże znaczenie (o wydźwięku pozytywnym lub negatywnym) dla ważnych światowych wydarzeń w danym roku.

Time for Kids

Choć w założeniu czasopismo jest przeznaczone dla dzieci (i częściowo tworzone przez dzieci), różnorodna tematyka artykułów sprawia, że z powodzeniem może być ciekawe dla dorosłych, szczególnie dla osób uczących się języka angielskiego. Artykuły są niezbyt długie i pisane językiem przystępnym dla przeciętnych Amerykańskich kilku- i kilkunastolatków.

Newsweek

Amerykańska wersja czasopisma od 2012 roku wydawana jest wyłącznie w wersji elektronicznej. Możemy tu znaleźć komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych  i biznesowych ze świata oraz ciekawostki dotyczące nowych technologii i odkryć naukowych. Wielbiciele sportu też będą mieli okazję odnaleźć artykuły o ciekawej treści.

The Guardian

To pozycja nie tylko dla śledzących wydarzenia polityczne. Można tu bowiem znaleźć też artykuły dotyczące kultury i rozrywki, zdrowego stylu życia i sportu, a także cykle felietonów. The Guardian jest doskonałym materiałem językowym dla ambitnych czytelników, których poziom władania językiem angielskim jest wysoki. Język większości artykułów obfituje w językowe subtelności, wyszukane konstrukcje i nawiązania kulturowe.

People

Jeśli ciekawią cię plotki z życia gwiazd kina i estrady, People to czasopismo dla ciebie. Znajdziesz tu najnowsze trendy w modzie, gafy popełniane przez celebrytów i sekrety z ich życia prywatnego.

Chcesz udostępnić? Super!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!