0
Motywacja Zmotywuj się

8 motywujących pytań

8 motywujących pytań

To 8 pytań, które powinieneś sobie zadać jeśli wciąż wahasz się przed podjęciem decyzji o nauce języka obcego. To również 8 kół ratunkowych na wypadek wątpliwości, znużenia, poczucia porażki czy „nicmisięniechcenia”. Każde pytanie pociąga za sobą sznureczek kolejnych pytań, na które odpowiedzi znasz tylko Ty. To może być bardzo cenna lekcja.

 1. Co zmieni się w Twojej sytuacji zawodowej?

Czy będziesz mógł awansować? Dostaniesz podwyżkę? Zmieni się zakres Twoich obowiązków? Może zmienisz miejsce pracy albo wykonywany zawód? Czy Twoja praca stanie się ciekawsza lub bardziej satysfakcjonująca? Z kim będziesz mógł współpracować? Jakie możliwości rozwoju zawodowego otworzą się przed Tobą?

 1. Jakie czynności będziesz mógł wykonywać?

Jak zmieni się sposób spędzania przez Ciebie czasu wolnego? Czego będziesz mógł spróbować po raz pierwszy? Jakie książki będziesz mógł przeczytać? Jakie filmy obejrzysz w oryginalnej wersji? W jaki sposób będziesz zdobywał nowe informacje? Z kim będziesz miał szansę się porozumieć?

 1. Co pozostanie takie jak jest, jeśli nie podejmiesz nauki?

Jakie szanse przejdą Ci koło nosa? Czego wciąż nie będziesz mógł zrobić? Jakie marzenie pozostanie tylko marzeniem? Jak będziesz myślał o swoich umiejętnościach językowych? Co poczujesz, gdy pomyślisz, że mogłeś zrobić tak wiele?

 1. Gdzie będziesz mógł pojechać?

Jakie kraje zwiedzisz? Jakie miejsca zobaczysz na żywo? Kogo będziesz mógł odwiedzić? Jakich przysmaków będziesz miał szansę spróbować? Kogo będziesz mógł spotkać? Jakich przygód doświadczysz? Jakie kultury poznasz bliżej? Gdzie będziesz mógł zamieszkać?

 1. Czyje uznanie zdobędziesz?

Kto Cię doceni? Czyim autorytetem się staniesz? Kto zwróci się do Ciebie po pomoc i poradę? Od kogo usłyszysz miłe słowa? Kto spojrzy na Ciebie z podziwem?

 1. Do jakiej grupy będziesz należeć?

Z kim znajdziesz wspólne tematy i szansę współpracy? Kto zaprosi Cie do swojego grona? Jakiej organizacji członkiem będziesz mógł zostać? Z kim będziesz mógł realizować wspólne cele?

 1. Kto i co zyska na tym, że posiądziesz tę umiejętność?

Komu będziesz mógł pomóc? Jak Twoja rodzina skorzysta na Twojej umiejętności? Jak sprawisz, że Twoje najbliższe otoczenie stanie się lepsze? Jak przyczynisz się do zmian w innych ludziach? Kogo zmotywujesz do działania?

 1. Jak znajomość tego języka uczyni Cię bardziej sobą?

Jakich ograniczeń pozbędziesz się z codziennego życia? Jakie marzenia będziesz mógł spełnić? Jak przybliżysz się do realizacji swoich planów? Jak okażesz zadowolenie z siebie? Co poczujesz, gdy osiągniesz ten cel?

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Aleksandra
  23 lutego 2016 at 18:12

  Ciekawy post. Bez zadania sobie takich pytań nauka języka nie ma sensu. To długi i żmudny proces i bez odpowiedniej motywacji na pewno się przez niego nie przebrnie.
  Co ciekawe, niedawno sama zastanawiałam się nad takim tematem- co naprawdę inspiruje nas do nauki angielskiego i jakie mamy z tego korzyści. Udało mi się ich zebrać aż 77 – http://blog.fiszkoteka.pl/77-powodow-ktore-zmotywuja-cie-do-nauki-angielskiego,584/.
  Wiele z nich jest właśnie odpowiedzią na 8 powyższych pytań. Mam nadzieję, że kogoś zmotywują :).

Leave a Reply