Jak uczyć się języka na Facebooku?

blog o nauce języków obcych

Dobry nauczyciel języka obcego jest zawsze na bieżąco. Wie, co mnie interesuje i podrzuca mi systematycznie ciekawe artykuły do przeczytania. W trosce o utrzymanie mojej motywacji na wysokim poziomie, wysyła mi często ćwiczenia i ciekawostki językowe w przyjaznej formie, tak, żeby jeszcze łatwiej było mi je zapamiętać. Przypomina mi, co mogę zrobić, żeby przybliżać się do mojego celu językowego.

Jeśli podpisałbyś się pod powyższym opisem, to oznacza, że Facebook może być i Twoim nauczycielem języka obcego.

Większość użytkowników Facebooka spędza wolne chwile przeglądając od czasu do czasu zdjęcia i posty na swoich ulubionych fangage’ach. Niczego więcej nie potrzeba, żeby wykorzystać tę aplikację do nauki języka. Musisz jedynie polubić właściwe profile, które od tego momentu automatycznie będą wyświetlać na Twojej tablicy propozycje artykułów, ćwiczeń, zestawień, zdjęć czy komentarzy w języku, którego się uczysz. A oto, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze źródeł:

  •  profile służące nauce języka: szczególnie szeroki wybór będą mieć uczący się popularnych języków. Stron do nauki języka angielskiego jest bardzo wiele. W wyszukiwarce wpisz słowa kluczowe, jak „grammar”, „speaking English”, „learn English”, „English vocabulary” etc.
  •  fanpage’e magazynów internetowych: to codzienna dawka ciekawych artykułów do przeczytania, żeby być na bieżąco i uczyć się języka. Wybierz takie magazyny, które Cię interesują pod kątem tematycznym, np. branżowe, plotkarskie lub psychologiczne.
  •  fanpage’e blogerów zajmujących się zagadnieniami, które Cię interesują. To może być gotowanie, fitness, szydełkowanie, fotografia i cokolwiek innego, co sprawia Ci przyjemność. Na pewno znajdziesz ludzi o takiej samej pasji jak Ty, mówiących językiem, którego się uczysz.

Po polubieniu danego profilu lub fanpage’a, przetestuj treści jakie Ci zaproponuje przez kilka dni. Jeśli będą pojawiać się w odpowiedniej dla Ciebie częstotliwości i będą na tyle interesujące, że zechcesz poświęcić im chwilę na poczytanie, obejrzenie i może skomentowanie (oczywiście w języku obcym), to oznacza, że są dla Ciebie doskonałym materiałem do nauki. Pierwszy lepszy profil nie musi okazać się strzałem w dziesiątkę, ale polubienie nowej strony zajmuje jedynie krótką chwilę. Powodzenia!

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!