Jak uczyć się języka w wakacje?

blog o nauce języka obcego

blog o nauce języka obcego

Wakacje to doskonały czas do rozwijania umiejętności językowych. Pisałam o tym częściowo w lipcowym odcinku Roku z językiem.  Ale to jeszcze nie wszystkie sposoby na obcowanie z językiem obcym na urlopie. Korzystając z aktywnych form wypoczynku można zafundować sobie świetne ćwiczenia językowe. A najlepsze jest to, że nauka wpisana w wakacyjny wypoczynek jest prawdziwą przyjemnością.

Zwiedzanie

  • Korzystając z usługi przewodnika (czy to w wersji osobowej czy audio) wybierz opcję w języku, którego się uczysz. Nie tylko poznasz historię i ciekawostki związane z atrakcjami turystycznymi, ale też rozszerzysz swój zasób słownictwa o nowe wyrażenia.
  • Poproś o obcojęzyczny folder informacyjny dotyczącej danej atrakcji turystycznej. Zazwyczaj są one bezpłatne i dostępne przy kasach biletowych. W wolnej chwili na plaży czy w podróży będziesz miał pod ręką krótką lekturę i ćwiczenie językowe zarazem. Możesz też zabrać ze sobą drugi folder w języku polskim. Śledząc obie wersje nauczysz się nowych wyrażeń nawet jeśli Twój poziom językowy jest wciąż podstawowy.

Wypoczynek

  • O lekturze wakacyjnej było już w czerwcowym odcinku Roku z językiem. Książki, czasopisma i gazety w języku obcym to plażowy ‘must have’.
  • Wielbicielom łamigłówek pewnie spodoba się pomysł na obcojęzyczne krzyżówki. To tani i jakże przyjemny sposób na super ćwiczenie językowe. Przy okazji można poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin, a potem zabłysnąć podczas rozmowy z tubylcami.

W podróży

  • Rodzinne przejażdżki samochodowe umilą piosenki i słuchowiska dla dzieci w języku obcym. To doskonałe ćwiczenie językowe dla całej rodziny.
  • Najlepszy sposób na nudę w podróży to gry i zabawy słowne. Jeśli to możliwe, zaproponuj swoich współtowarzyszom kalambury, „tabu” lub „państwa miasta” w języku obcym.

W międzynarodowym towarzystwie

  • Rozmawiaj! Po prostu nawiązuj kontakt z każdym, kto mógłby mieć na to ochotę. Urlop to czas nawiązywania nowych znajomości. Wykorzystaj swoje umiejętności do konwersacji z obcokrajowcami. To nie rozmowa kwalifikacyjna ani egzamin. Po prostu poznawaj, rozmawiaj i baw się dobrze.
  • Jeśli zatrzymałeś się u sympatycznych obcokrajowców albo nawiązałeś dobry kontakt z recepcjonistą hotelowym, poproś ich, aby nauczyli Cię jednego nowego słowa każdego dnia. Nie dość, że wzbogacisz swoje słownictwo, to zawsze będziesz miał gotowy temat na nawiązanie nowej rozmowy.

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!