Komu jest łatwiej opanować język obcy?

blog o nauce języków obcych

To możesz być właśnie Ty! Są takie osoby, które dzięki swoim cechom charakteru mają wyjątkową łatwość w nauce języków obcych. Bardzo często nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Czy odnajdziesz się w tej szczęśliwej grupie?

Towarzyskość

Albo też szeroko pojęta chęć obcowania z innymi. Jeśli lubisz otaczać się ludźmi, łatwo nawiązujesz kontakty i wykorzystujesz różne okazje do rozpoczęcia rozmowy, należysz do grona osób, które szybciej niż inne zaczną wkraczać w sytuacje komunikacyjne w językach obcych. Po prostu łatwiej będzie Ci przymknąć oko na popełniane błędy językowe, bo chęć komunikacji będzie silniejsza. W ten sposób bardzo szybko przełamiesz pierwsze lody i wejdziesz w świat języków obcych.

Gadatliwość

Nigdy nie brakuje Ci tematów do rozmów? Doskonale! Zatem w Twojej naturze leży potrzeba ćwiczenia umiejętności językowych. Oznacza to, że gdy tylko poczujesz możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i poznanego słownictwa, zapragniesz powiedzieć światu wszystko, na co masz ochotę. To idealny sposób na ćwiczenie umiejętności komunikacji w języku obcym.

Ciekawość

Od zwyczajnej ciekawości tego co myśli Twój rozmówca, do wnikliwego dociekania w kwestiach zawiłości językowych. Jeśli wciąż interesuje Cię jak słowo, które właśnie poznałeś jest używane w szerszym kontekście i zawsze masz w głowie kilka pytań o kolejne wyrażenia, które chciałbyś poznać, Twoja naturalna ciekawość sprawi, że zapamiętywanie i utrwalanie nowych elementów językowych będzie przebiegało u Ciebie szybciej niż u innych.

Niecierpliwość

Zamiast czekać na moment, w którym będziesz wiedzieć już wystarczająco dużo, aby móc sprawnie się komunikować, Ty chcesz zacząć mówić teraz – najlepiej już po pierwszej lekcji języka obcego. Świetnie! Wcale nie musisz czekać. Wykorzystuj każde nowopoznane słowo i wyrażenie gdzie tylko się da. W ten sposób utrwalisz swoją wiedzę. Dodatkowo Twoja niecierpliwość sprawi, że prędzej niż inni odnajdziesz się w sytuacji, która da Ci możliwość praktycznej konwersacji.

Pozytywne nastawienie i dystans

To chyba klucz to każdego sukcesu. Luz i uśmiech są najlepszymi towarzyszami w praktycznym używaniu języka obcego. Twoje pozytywne podejście odwróci uwagę każdego rozmówcy od ewentualnych niedociągnięć językowych, a umiejętność śmiania się z samego siebie pozwoli Ci nie zawracać sobie głowy takimi drobiazgami, jak zapomniane słówka czy koślawa wymowa. W końcu najważniejsze jest by czerpać radość z każdej chwili.

Jeśli któreś z tych cech opisują Ciebie, jesteś w szczęśliwej grupie osób, które mogą szybko opanować język obcy. Oczywiście osobowość to nie wszystko. Jednak jeśli nie będziesz przeszkadzać swoim naturalnym instynktom i dobrze dobierzesz metody nauki, możesz liczyć na szybkie efekty swojej pracy.

Chcesz udostępnić? Super!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!