0
Mówienie Nauka języka

Moja książka: „Zacznij mówić po angielsku!”

Prawie rok temu od wydawnictwa Egdard dostałam propozycję napisania próbki tekstu. Wizja wydania własnej książki zabrzmiała dość abstrakcyjnie, ale już po chwili pojawił się pomysł na temat. Potem przyszła akceptacja mojej koncepcji i rozpoczęłam kilkumiesięczną pracę nad poradnikiem dla wszystkich tych, którzy odczuwają strach i barierę podczas mówienia w języku obcym. I oto jest! Moja pierwsza książka. Od dziś w sprzedaży internetowej, a za kilka dni w księgarniach stacjonarnych.

„Zacznij mówić po angielsku!” została zainspirowana moimi uczniami, czytelnikami bloga i moimi własnymi doświadczeniami z przełamywaniem bariery językowej podczas mówienia. Wiem, że komunikacja to najważniejsza umiejętność językowa, która jednocześnie przysparza wielu uczącym się największych trudności. Moi uczniowie i czytelnicy często doszukują się przyczyn bariery i strachu w braku talentu lub niewystarczających staraniach włożonych w naukę języka. Doświadczenie pokazało mi, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Wszystko to opisałam w książce, której zadaniem jest pomóc uczącym się języka angielskiego przełamać barierę językową i komunikować się tak, jak zawsze o tym marzyli.

Chcąc odpowiedzieć na różnorodne potrzeby potencjalnych czytelników, podzieliłam drogę do swobodnej i płynnej komunikacji na krótkie odcinki, odpowiadające kolejnym poziomom zaawansowania w posługiwaniu się językiem angielskim. Dzięki temu, każdy może odnaleźć miejsce, w którym się znajduje na tej drodze, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna przygodę z językiem, czy też pragnie ją kontynuować. Do każdego etapu dopasowałam szereg ćwiczeń językowych i technik uczenia się, które sprzyjają efektywnemu kształtowaniu umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Myślę, że wśród takiej różnorodności każdy odnajdzie elementy, które będą idealne dla jego indywidualnych potrzeb i zamiłowań. Mam nadzieję, że dzieląc się tą wiedzą pomogę Wam znaleźć się po drugiej stronie bariery językowej. Zapraszam wszystkich do lektury!

You Might Also Like

13 komentarzy

 • Reply
  Kinga
  4 grudnia 2015 at 19:00

  Gratuluję serdecznie! Taka książka to zdecydowanie coś dla mnie; nawet wczoraj szukałam rad, jak się przełamać i zacząć wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce, czyli poprzez mówienie.

  • Reply
   Weronika Sokołowska
   10 grudnia 2015 at 23:28

   Dziękuję

 • Reply
  czytelniczka
  9 grudnia 2015 at 22:30

  Muszę ją mieć! Kiedy się pojawi ten must have? 🙂

  • Reply
   Weronika Sokołowska
   11 grudnia 2015 at 14:28

   Jeszcze moment. Z tego co wiem jest jakieś opóźnienie w drukarni, ale w przyszłym tygodniu powinno się wszystko rozwiązać.

 • Reply
  Emilia
  14 grudnia 2015 at 18:26

  O proszę ! Gratuluję. Ponoć jak się napisze pierwszą książkę trudno jest na niej skończyć:) Tego oczywiście życzę !

  • Reply
   Weronika Sokołowska
   15 grudnia 2015 at 15:45

   Mam taką nadzieję 🙂 Ale na razie kolejnej nie planuję.

 • Reply
  lingualab.pl
  28 grudnia 2015 at 13:52

  Gratuluję! Na pewno wielu osobom pomoże w złamaniu bariery językowej 🙂

  • Reply
   Weronika Sokołowska
   30 grudnia 2015 at 18:37

   Dziękuję!

 • Reply
  Agami
  23 stycznia 2016 at 13:11

  Czy wiesz może, kiedy będzie wersja na ebooka?

  • Reply
   Weronika Sokołowska
   26 stycznia 2016 at 20:39

   Z informacji jakie mam z wydawnictwa wynika, że na razie nie ma planów na wydanie książki w wersji ebooka. To oczywiście może się jeszcze zmienić, ale póki książka jest nowością będzie dostępna tylko w wersji standardowej.

 • Reply
  Rok z językiem – Luty | Language lifestyle
  3 lutego 2016 at 16:09

  […] rutyny) i postaraj się znaleźć nowe rozwiązanie. Odpowiedzi możesz szukać na blogu, w mojej książce, u swojego nauczyciela lub wśród znajomych. Potem już tylko […]

 • Reply
  Jak zacząć mówić w języku obcym? – Weronika Sokołowska
  10 listopada 2017 at 12:00

  […] na rozwijanie umiejętności mówienia w języku obcym, możesz je znaleźć w mojej książce Zacznij mówić po angielsku. Zachęcam do […]

 • Reply
  Elise
  15 stycznia 2019 at 22:28

  Mam więc cel zakupowy na najbliższy czas 🙂

Leave a Reply