Prezenty gwiazdkowe związane z językiem angielskim

blog o nauce angielskiego

Myślicie już o prezentach świątecznych? Chyba nikt nie lubi pozostawiać tego tematu na ostatnią chwilę, kiedy przepracowani kurierzy nie dojeżdżają na czas, w galeriach handlowych dzikie tłumy, a na półkach w sklepach brakuje już najbardziej chodliwych towarów. Nie wspomnę już o tym, że w ostatnim momencie trudno o kreatywność w pomysłach na prezenty. Teraz okazja do kupowania jest tym lepsza, że już jutro Black Friday, czyli wyjątkowe oferty cenowe w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Jeśli macie wśród swoich bliskich osoby, które uradowałyby się z prezentu związanego z nauką języka angielskiego, przychodzę z kilkoma pomysłami na to co możecie pozostawić im pod choinką.

Dla dzieci

Jeśli chcesz, aby prezenty dla Twoich pociech były ciekawe i edukacyjne zarazem, materiały językowe będą strzałem w dziesiątkę. Młodsze dzieci możesz obdarować książeczkami, filmami animowanymi, składankami piosenek dla najmłodszych lub słuchowiskami po angielsku (poza internetem polecam sieć sklepów TK Maxx – mają naprawdę spory asortyment językowy dla dzieci w niezłych cenach). Wspólne czytanie czy słuchanie w tym języku będzie nie tylko pierwszym krokiem do oswajania maluchów z angielskim, ale też dobrą okazją do ćwiczeń językowych dla rodziców.

Nieco starsze dzieci mogą zainteresować się grami planszowymi lub karcianymi. W polskich sklepach jest naprawdę imponujący wybór gier typowo związanych z nauką słownictwa, a nawet konkretnych konstrukcji gramatycznych. Możesz też pokusić się o zakup angielskich wersji gier, które lubicie jak Monopoly czy Scabble. Natomiast miłośnicy konsoli z pewnością ucieszą się z wymarzonych gier, dzięki którym też można nauczyć się sporo słownictwa. Im większa radość i zaangażowanie w grę, tym lepsze efekty w rozwoju językowym, który następuje zupełnie mimochodem.

Książki

To ponadczasowy prezent. Jeśli znasz gust czytelniczy Twoich bliskich, możesz kupić im książki po angielsku niezależnie od ich poziomu zaawansowania językowego. Dla osób w początkowych etapach nauki języka właściwe będą opracowania specjalnie dostosowane do konkretnych poziomów, takich wydawnictw jak Pearson, Oxford University Press czy Macmillan. Zwróć uwagę na to, czy uproszczone lektury są opatrzone płytami z nagraniami, które dodatkowo umożliwiają naukę poprawnej wymowy. Jeśli Twoi bliscy są na wyższych poziomach zaawansowania językowego, książki po angielsku w pełnych wersajach będą świetną motywacją do dalszej nauki. Pamiętaj tylko, że jako pierwsze lektury po angielsku najlepiej sprawdzają się lekkie powieści, których akcja toczy się współcześnie. Klasyki literatury pozostaw dla zaawansowanych użytkowników języka.

Filmy

Kolejny ponadczasowy prezent, szczególnie, że okres świąteczny sprzyja takiemu spędzaniu długich wieczorów. Jeśli Twoi bliscy dopiero rozpoczynają przygodę z filmami po angielsku, proponuję postawić na ich ulubione historie lub takie które już dobrze znają, np. utrzymane w klimacie świątecznym. Możesz też pomyśleć o DVD z całym sezonem ulubionego serialu. Jeśli zaś uważasz, że osoba, którą obdarowujesz jest gotowa na wyzwanie językowe, postaw na coś zupełnie dla niej nowego, a utrzymanego w tematyce, która ją interesuje.

Do posłuchania

Podobnie jak książki i filmy, dobrym pomysłem na prezent są audiobooki, które można w wygodny sposób wykorzystać do nauki języka, ale jeśli mowa o słuchaniu, nie sposób nie wspomnieć o muzycznych prezentach, takich jak angielskie składanki świątecznych hitów lub po prostu kolędy, najlepiej zaopatrzone w teksty, które można wykorzystać do wspólnego śpiewania. Ciekawą opcją może być też zestaw do karaoke z piosenkami po angielsku. To coś co można też z powodzeniem wykorzystać w sylwestrową noc.

Vouchery na kursy językowe

Jeśli wśród Twoich bliskich jest ktoś, kto ucieszy się z bardzo praktycznego prezentu, możesz wykupić mu semestr na kursie językowym. Takie rozwiązania są oferowane zarówno przez stacjonarne szkoły językowe, jak i te zajmujące się nauczaniem online. Możesz też pomyśleć o wykupieniu płatnych, rozszerzonych wersji aplikacji do nauki języka. Tu najlepiej kierować się opiniami użytkowników i oczywiście własnym doświadczeniem.

Inspiracje podróżnicze

Doskonałą motywacją do nauki języka są prezenty związane z podróżami i miejscami, które chcieliby zwiedzić Twoi bliscy. Od puzzli ze zdjęciem atrakcji turystycznych, przez książkowe przewodniki, aż po mapy turystyczne, wszystko, co pozwala obdarowanym przenieść się choć na chwilę myślami w wymarzone miejsca, sprawdzi się jako świąteczny prezent. Kto wie, może właśnie w ten sposób zachęcisz kogoś do odbycia ciekawej podróży. Jeśli zaś dysponujesz nieco większym budżetem prezentowym, możesz kupić bliskiej osobie bilety lotnicze do miejsca, do miejsca, które chcecie wspólnie odwiedzić. To rozwiązanie jest tym ciekawsze, że jednocześnie sprawisz sobie wymarzony prezent.

Świąteczne przysmaki

W dzisiejszym świecie nie jest dużym problemem zakupienie produktów spożywczych typowych dla Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Idealnym prezentem mogą być tradycyjne świąteczne przekąski i słodycze, stanowiące nieodłączny element kultury tych krajów, np. brytyjskie Christmas crackers, Christmas pudding, mince pies lub amerykańskie candy canes, eggnog czy gorąca czekolada z piankami marshmallows (znów polecam odwiedzić TK Maxx). Taki drobiazg doskonale sprawdzi się też jako urozmaicenie świątecznego przyjęcia.

Mam nadzieję, że powyższy spis prezentów związanych z językiem angielskim posłuży Ci jako inspiracja na zbliżające się święta. Być może też zdecydujesz się na jakiś językowy prezent dla siebie.

Chcesz udostępnić? Super!

Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!