Rok z językiem – czerwiec

blog o nauce języków obcych

Mamy już czerwiec, a to oznacza, że połowa Roku z językiem już prawie za nami. Za nami jest też majowe wyzwanie, które (mam taką nadzieję) zostało zakończone sukcesem. Choć to nie ostatnie wyzwanie językowe w tym roku, proponuję na chwilę odetchnąć i nauczyć się odpoczywać w towarzystwie języka obcego.

Podsumowanie maja

Mam nadzieję, że tak jak mnie i Tobie udało się wykonać zadanie w stu procentach. Moim wyzwaniem minionego miesiąca  miało być wysłuchanie wybranego audiobooka. Moja przygoda z Camillą Läckberg sprawiła, że prasowanie i sprzątanie było wyjątkową przyjemnością (co można było zobaczyć na Instagramie). Księżniczkę z lodu wysłuchałam kilkukrotnie, za każdym razem odkrywając kolejne ciekawostki w treści i języku. Znów też jestem pewna, że słuchanie audiobooków będzie umilać mi prace domowe w dłuższej perspektywie. Cieszę się, że Rok z językiem działa na mnie tak, jak chciałam by oddziaływał na Ciebie: tworzę nowe językowe nawyki i wzbogacam swoją codzienność tymi ćwiczeniami, które sprawiają mi frajdę.

Czerwiec w Roku z językiem

Jesteśmy u progu wakacji. Być może zaczynasz swój urlop właśnie w czerwcu. Nawet jeśli na swój wypoczynek będziesz musiał jeszcze trochę poczekać, z pewnością już korzystasz z pięknej pogody, słońca i relaksu na zewnątrz. Chciałabym, żebyś spróbował odkryć w języku obcym również tę wypoczynkową funkcję, sięgając w czerwcu po czasopismo lub blog, który będzie Ci towarzyszył w podróży, w parku, czy wszędzie tam, gdzie odnajdziesz chwilę spokoju dla siebie.

Na początek wybierz dla siebie odpowiedni materiał (zerknij na artykuł o prasie w języku obcym tutaj). Może to być materiał dla uczących się, jak i ten adresowany do natywnych użytkowników języka. Kieruj się swoimi zainteresowaniami i wybierz jaką pozycję, która będzie dla Ciebie ciekawa. Jeśli uczysz się mniej popularnego języka, możesz mieć trudności w kupieniu czasopisma, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom, ale pamiętaj o nieskończonych zasobach Internetu i blogosfery. Korzystaj z magazynów w wersji online, lub po prostu wydrukuj artykuły, które Cię interesują i zabierz je ze sobą w miejsce, w którym czujesz się dobrze i możesz wypocząć.

W tym miesiącu język obcy powinien być dla Ciebie towarzyszem w czasie wolnym. To znaczy, że możesz zapomnieć o tłumaczeniu wszystkich trudnych słów i analizowaniu skomplikowanych wyrażeń. Nie staraj się wiedzieć i rozumieć wszystkiego, a skup się na przyjemności, jaką daje Ci czytanie interesujących artykułów.

Mój czerwiec w Roku z językiem

W tym miesiącu postanowiłam wybrać 15 artykułów z zakresu moich zainteresowań i uprzyjemniać sobie nimi wolne chwile, których, mam nadzieję nie zabraknie i Tobie, szczególnie w te piękne słoneczne dni.

Chcesz udostępnić? Super!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!