Rok z językiem – czerwiec

blog o nauce języków obcych

Mamy już czerwiec, a to oznacza, że połowa Roku z językiem już prawie za nami. Za nami jest też majowe wyzwanie, które (mam taką nadzieję) zostało zakończone sukcesem. Choć to nie ostatnie wyzwanie językowe w tym roku, proponuję na chwilę odetchnąć i nauczyć się odpoczywać w towarzystwie języka obcego.

Podsumowanie maja

Mam nadzieję, że tak jak mnie i Tobie udało się wykonać zadanie w stu procentach. Moim wyzwaniem minionego miesiąca  miało być wysłuchanie wybranego audiobooka. Moja przygoda z Camillą Läckberg sprawiła, że prasowanie i sprzątanie było wyjątkową przyjemnością (co można było zobaczyć na Instagramie). Księżniczkę z lodu wysłuchałam kilkukrotnie, za każdym razem odkrywając kolejne ciekawostki w treści i języku. Znów też jestem pewna, że słuchanie audiobooków będzie umilać mi prace domowe w dłuższej perspektywie. Cieszę się, że Rok z językiem działa na mnie tak, jak chciałam by oddziaływał na Ciebie: tworzę nowe językowe nawyki i wzbogacam swoją codzienność tymi ćwiczeniami, które sprawiają mi frajdę.

Czerwiec w Roku z językiem

Jesteśmy u progu wakacji. Być może zaczynasz swój urlop właśnie w czerwcu. Nawet jeśli na swój wypoczynek będziesz musiał jeszcze trochę poczekać, z pewnością już korzystasz z pięknej pogody, słońca i relaksu na zewnątrz. Chciałabym, żebyś spróbował odkryć w języku obcym również tę wypoczynkową funkcję, sięgając w czerwcu po czasopismo lub blog, który będzie Ci towarzyszył w podróży, w parku, czy wszędzie tam, gdzie odnajdziesz chwilę spokoju dla siebie.

Na początek wybierz dla siebie odpowiedni materiał (zerknij na artykuł o prasie w języku obcym tutaj). Może to być materiał dla uczących się, jak i ten adresowany do natywnych użytkowników języka. Kieruj się swoimi zainteresowaniami i wybierz jaką pozycję, która będzie dla Ciebie ciekawa. Jeśli uczysz się mniej popularnego języka, możesz mieć trudności w kupieniu czasopisma, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom, ale pamiętaj o nieskończonych zasobach Internetu i blogosfery. Korzystaj z magazynów w wersji online, lub po prostu wydrukuj artykuły, które Cię interesują i zabierz je ze sobą w miejsce, w którym czujesz się dobrze i możesz wypocząć.

W tym miesiącu język obcy powinien być dla Ciebie towarzyszem w czasie wolnym. To znaczy, że możesz zapomnieć o tłumaczeniu wszystkich trudnych słów i analizowaniu skomplikowanych wyrażeń. Nie staraj się wiedzieć i rozumieć wszystkiego, a skup się na przyjemności, jaką daje Ci czytanie interesujących artykułów.

Mój czerwiec w Roku z językiem

W tym miesiącu postanowiłam wybrać 15 artykułów z zakresu moich zainteresowań i uprzyjemniać sobie nimi wolne chwile, których, mam nadzieję nie zabraknie i Tobie, szczególnie w te piękne słoneczne dni.

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!