Rok z językiem – sierpień

blog o nauce języków

Czy to już ostatni wakacyjny odcinek Roku z językiem? Niewiarygodne, że czas tak szybko płynie. Nie mamy więc wyboru i musimy wakacje zakończyć z przytupem. Muzycznie.

Podsumowanie lipca

W lipcu zdarzyło mi się małe oszustwo. Miał być bowiem czasem konwersowania w języku obcym i taki właśnie był, ale nie dlatego, że wyjątkowo się o to postarałam. Po prostu, jak w każdym innym miesiącu miałam sporo okazji do rozmowy w języku obcym z moimi uczniami. Do sukcesów mogę zaliczyć jednak kilka prób wdrażania komunikacji obcojęzycznej w domu i podczas dość częstych w tym czasie podróży z maluchem. Tak, to był udany miesiąc.

Sierpień w roku z językiem

Rodzajem wydarzeń, który nierozerwalnie kojarzę z wakacjami są festiwale muzyczne. To też była dla mnie inspiracja do kolejnego odcinka Roku z językiem. Muzyka to też doskonały materiał językowy, pod warunkiem, że posiada słowa. A zadanie na ten miesiąc będzie bardzo przyjemne:

  1. Wybrać co najmniej dwie piosenki w języku, którego się uczysz
  2. (na nieco wyższym poziomie zaawansowania) Spisać tekst piosenki ze słuchu i sprawdzić z rzeczywistymi słowami na stronie internetowej wykonawcy
  3. Sprawdzić znaczenie wszystkich nowych wyrażeń z tekstu
  4. Śpiewać lub powtarzać do momentu, aż nauczysz się tekstów na pamięć

Dzięki temu ćwiczeniu z pewnością trwale zapamiętasz nowe słowa, co przekłada się na wzbogacenie zasobu słownictwa. Do tego poćwiczysz wymowę i rozumienie ze słuchu. Przede wszystkim jednak nawet nie poczujesz, że się uczysz!

Mój sierpień w roku z językiem

Oczywiście mam już pewnych kandydatów do mojego sierpniowego zadania językowego:

Chcesz udostępnić? Super!

Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!