Sierpniowe motywacyjne wyzwanie filmowe

blog o nauce języków

Jest wiele filmów, po obejrzeniu których natychmiast chcę pakować walizki i zobaczyć miejsce akcji na własne oczy. Piękne krajobrazy i wyjątkowa historia zapadają mi na długo w pamięć i są dla mnie wyjątkową motywacją do nauki języków obcych. Czas naładować motywacyjne akumulatory i podjąć niezwykle przyjemne wyzwanie filmowe, idealne na sierpniowe wieczory.

Główne zasady wyzwania:

a.) cztery tygodnie – cztery filmy

b.) NIE dla dubbinu i polskiego lektora

– Wybierz film nakręcony w języku, którego się uczysz i/lub w miejscu, które chciałbyś odwiedzić. W zależności od Twojego poziomu językowego, niech będzie to film z napisami w polskiej wersji językowej, w języku docelowym lub bez napisów.

– Zwróć uwagę na tło toczącej się historii. Przyjrzyj się charakterystycznej naturze i architekturze. Poszukaj w sieci informacji o innych produkcjach filmowych realizowanych w tych miejscach i dowiedz się o nich więcej. Poszerzysz horyzonty swojej wiedzy o świecie i zmotywujesz się do nauki języka. Może to będzie cel Twojego przyszłorocznego urlopu.

– Zapamiętaj lub zapisz jeden cytat (po polsku lub w języku obcym), który wyjątkowo przypadł Ci do gustu. Może to być również słowo albo wyrażenie w języku docelowym, które uważasz za użyteczne.

– Jeśli, oprócz dużej dawki motywacji, chcesz się nauczyć więcej, wykonaj ćwiczenie dla początkujących lub średniozaawansowanych.

W poszukiwaniu filmowych inspiracji możecie udać się na blog podróżniczy Kto podróżuje ten żyje dwa razy, którego autorka stworzyła listę filmów z podróżami w tle.

Moim numerem 1 sierpniowego wyzwania będzie: Un plan parfait (Wyszłam za mąż, zaraz wracam).

A jakie będą Wasze sierpniowe podróże filmowe?

Chcesz udostępnić? Super!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!