Sprytny sposób na codzienną naukę angielskiego w pracy

blog nauce języka angielskiego

Czy zaczynasz swój dzień w pracy od checklisty? Naprawdę wiele osób w ten sposób organizuje swoje obowiązki i zajęcia zawodowe i prywatne. Zwolennicy tej metody korzystają z niej każdego dnia. I właśnie dlatego warto wykorzystać tworzenie checklisty do nauki angielskiego. Dziś powiem Ci jak.

Checklista toniezwykłe narzędzie, które pozwala nam uporządkować wszystko co jest do zrobienia danego dnia, a następnie kolejno zaznaczać wykonane działania, motywując się postępującą pracą. A gdyby tak swoją dzienną checklistę zrobić po angielsku? Jest kilka powodów dlaczego warto spróbować. Po pierwsze, całe ćwiczenie zajmuje zaledwie kilka minut. To naprawdę niewiele, nawet w zabiegany dzień. Po drugie, skoro sporządzanie listy zadań jest już elementem Twojej codzienności, skojarzenie tej czynności z nauką angielskiego sprawi, że nigdy nie zapomnisz o swojej małej dawce języka obcego. Po trzecie, możesz to robić niezależnie od Twojego poziomu językowego. I wreszcie, to ćwiczenie jest maksymalnie spersonalizowane, bo Twoje dzienne zajęcia i zobowiązania, czyli po prostu Twoja rzeczywistość wpływają na to czego dokładnie się uczysz, albo raczej co potrzebujesz wiedzieć. Nic dodać, nic ująć – sprawdź czy checklista po angielsku to coś dla Ciebie.

Checklista dla początkujących

Twoim zadaniem jest budowanie słownictwa, które bezpośrednio Cię dotyczy. W swojej checkliście podmieniaj każdego dnia pojedyncze wyrazy, a krok po kroku dojdziesz do momentu, w którym wszystkie punkty będą po angielsku. Twoja checklista może wyglądać tak:

– lunch

– wizyta u dentysty

– yoga class

– shopping

– posprzątać fridge

– call Tomasz

Checklista dla średniozaawansowanych

Wiem, że znasz bardzo dobrze słownictwo, które dotyczy Twoich zainteresowań, pracy i codzienności. Przekształcenie powyższej listy na w pełni angielską nie stanowiłoby problemu. Ale czy na pewno wiesz jak powiedzieć po angielsku „wywiadówka” albo czy jesteś pewien jak po angielsku „zrobić przegląd w szafie”? Diabeł tkwi w szczegółach. Doskonale potrafisz opisać wyrażenie, którego nie znasz lub zastąpić je podstawowym słowem. W tym ćwiczeniu chodzi jednak o to, aby tego nie robić. Sprawdź jak coś wyrazić trafnie i zapisz to na swojej checkliście.

– send monthly report to Jacek

– pay off credit card debt

– set up meeting with Joanna

– stop by granddad

– do online shopping

Check lista dla zaawansowanych

To jasne, że zapisanie prostej hasłowej checklisty nie stanowi dla Ciebie najmniejszego problemu. W każdym zadaniu do wykonania możesz jednak odnaleźć jakiś element, który byłby dla Ciebie językowym wyzwaniem. Sprawdź go w słowniku i dopisz do poszczególnych punktów listy.

– blood test (syringe)

– conference call

– prepare a presentation on weekly performance

– call Janusz about overdue payment (deadbeat)

– plan Friday evening (springform pan)

Chcesz udostępnić? Super!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!