Sprytny sposób na codzienną naukę angielskiego w pracy

blog nauce języka angielskiego

Czy zaczynasz swój dzień w pracy od checklisty? Naprawdę wiele osób w ten sposób organizuje swoje obowiązki i zajęcia zawodowe i prywatne. Zwolennicy tej metody korzystają z niej każdego dnia. I właśnie dlatego warto wykorzystać tworzenie checklisty do nauki angielskiego. Dziś powiem Ci jak.

Checklista toniezwykłe narzędzie, które pozwala nam uporządkować wszystko co jest do zrobienia danego dnia, a następnie kolejno zaznaczać wykonane działania, motywując się postępującą pracą. A gdyby tak swoją dzienną checklistę zrobić po angielsku? Jest kilka powodów dlaczego warto spróbować. Po pierwsze, całe ćwiczenie zajmuje zaledwie kilka minut. To naprawdę niewiele, nawet w zabiegany dzień. Po drugie, skoro sporządzanie listy zadań jest już elementem Twojej codzienności, skojarzenie tej czynności z nauką angielskiego sprawi, że nigdy nie zapomnisz o swojej małej dawce języka obcego. Po trzecie, możesz to robić niezależnie od Twojego poziomu językowego. I wreszcie, to ćwiczenie jest maksymalnie spersonalizowane, bo Twoje dzienne zajęcia i zobowiązania, czyli po prostu Twoja rzeczywistość wpływają na to czego dokładnie się uczysz, albo raczej co potrzebujesz wiedzieć. Nic dodać, nic ująć – sprawdź czy checklista po angielsku to coś dla Ciebie.

Checklista dla początkujących

Twoim zadaniem jest budowanie słownictwa, które bezpośrednio Cię dotyczy. W swojej checkliście podmieniaj każdego dnia pojedyncze wyrazy, a krok po kroku dojdziesz do momentu, w którym wszystkie punkty będą po angielsku. Twoja checklista może wyglądać tak:

– lunch

– wizyta u dentysty

– yoga class

– shopping

– posprzątać fridge

– call Tomasz

Checklista dla średniozaawansowanych

Wiem, że znasz bardzo dobrze słownictwo, które dotyczy Twoich zainteresowań, pracy i codzienności. Przekształcenie powyższej listy na w pełni angielską nie stanowiłoby problemu. Ale czy na pewno wiesz jak powiedzieć po angielsku „wywiadówka” albo czy jesteś pewien jak po angielsku „zrobić przegląd w szafie”? Diabeł tkwi w szczegółach. Doskonale potrafisz opisać wyrażenie, którego nie znasz lub zastąpić je podstawowym słowem. W tym ćwiczeniu chodzi jednak o to, aby tego nie robić. Sprawdź jak coś wyrazić trafnie i zapisz to na swojej checkliście.

– send monthly report to Jacek

– pay off credit card debt

– set up meeting with Joanna

– stop by granddad

– do online shopping

Check lista dla zaawansowanych

To jasne, że zapisanie prostej hasłowej checklisty nie stanowi dla Ciebie najmniejszego problemu. W każdym zadaniu do wykonania możesz jednak odnaleźć jakiś element, który byłby dla Ciebie językowym wyzwaniem. Sprawdź go w słowniku i dopisz do poszczególnych punktów listy.

– blood test (syringe)

– conference call

– prepare a presentation on weekly performance

– call Janusz about overdue payment (deadbeat)

– plan Friday evening (springform pan)

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!