Otaguj się!

blog o nauce języków

Najbardziej przypadają nam do gustu te metody nauki słówek, przy użyciu których nie czujemy, że się uczymy. Oto jedna z nich. Wbrew pozorom, wcale nie nadaje się wyłącznie dla początkujących. Do jej zaaplikowania potrzebny jest długopis i plik karteczek samoprzylepnych typu ‘post-it’.

Zabawa polega na tym, aby otagować, czyli opisać na karteczkach wszystko, co nas otacza, a następnie przykleić karteczki do opisywanych przedmiotów. Et voila! To już wszystko, co musisz zrobić. Reszta zrobi się sama, pod warunkiem, że dasz przyklejonym słówkom czas, aby same „weszły do Twojej głowy”.

Otagować możesz każdy kąt w swoim domu, choć polecam oszczędzić swoich domowników i nie zaklejać od razu całego mieszkania karteczkami. Najlepiej opisać miejsce w którym często przebywasz, bo używając pewnych przedmiotów każdego dnia i spoglądając na ich obcojęzyczne nazwy, mimowolnie je zapamiętujesz. Nie wahaj się otagować swojego biurka w pracy, czy na przykład szkolnej szafki na książki. Uczenie się języka obcego to żaden wstyd.

Po tygodniu funkcjonowania wśród karteczek sprawdź, czy pamiętasz już wszystkie nazwy. Te, które wbiły się mocno w Twoją pamięć możesz już odkleić. Sprawdź się znowu po upływie kolejnego tygodnia. Jeżeli jest jakieś słówko, które uparcie nie chce wejść do głowy, zmień napis na większy i wyraźniejszy, lub przestaw, o ile to możliwe, dany przedmiot w bardziej widoczne miejsce.

Jeżeli uda Ci się pozbyć wszystkich karteczek z danego miejsca, sprawdź ponownie, czy potrafisz nazwać wszystkie przedmioty i urządzenia, które Cię otaczają. Udało się? Więc ruszaj do otagowania kolejnego pomieszczenia.

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!