Wiosenne wyzwanie – podcastowanie

blog o nauce języków

Oprócz silnej potrzeby kontaktu z przyrodą i obserwowania natury w pełnym rozkwicie, wiosna budzi we mnie energię zmian i nowości. Potrzebuję nowego wyzwania, które rozpędzi mnie w moim rozwoju językowym i pomoże ukształtować nawyk codziennej samodzielnej nauki z przyjemnością. Zapraszam do wiosennego wyzwania – podcastowania.

Wyjdź na zewnątrz

Wiem, że nie masz czasu na intensywną naukę. Wiem, że jesteś zmęczony i masz spadek motywacji. Dlatego wyjdź na zewnątrz i połącz naukę języka z aktywnością fizyczną, dojazdem do pracy lub chwilą relaksu. Wybierz moment, w którym możesz wkomponować słuchanie podcastów w swoją codzienność bez ponoszenia dodatkowych kosztów czasowych.

Stawiaj małe kroki każdego dnia

W myśl tej zasady, słuchaj jednego podcastu każdego dnia. To znacznie skuteczniejsze, niż spędzanie z językiem kilku godzin raz w miesiącu. Jestem pewna, że uda Ci się znaleźć chwilę na podcast nawet podczas wyjątkowo zapracowanego dnia.

Powtarzaj

Słuchaj jednej audycji kilkukrotnie. Nie musisz rozbierać każdego zdania na części pierwsze, zastanawiając się nad jego konstrukcją i każdym pojedynczym słowem. Jeśli za pierwszym razem zrozumiesz jedynie niewielką część treści, powtórz całe nagranie. Z każdym kolejnym odsłuchaniem odkryjesz kolejny element, który wcześniej pozostawał niezrozumiały.

Wyznacz linię mety

Już teraz określ ile potrwa Twoje wyzwanie. Zaznacz w kalendarzu ostatni dzień, który jednocześnie będzie dniem podsumowania. Wtedy będziesz mógł przyjrzeć się efektom i podjąć decyzję o dalszych krokach w rozwoju językowym. Pamiętaj, że nie musisz od razu przebiegać maratonu. Zacznij od krótkiego dystansu.

Zaproś kogoś do wyzwania

Twoje wyzwanie może zmotywować innych do działania, a wspólny cel będzie pozytywnie oddziaływał na Was oboje.

Do zobaczenia na mecie!

Chcesz udostępnić? Super!

Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!