Wiosenne wyzwanie Wyzwania

Wiosenne wyzwanie

blog o nauce języków obcych

Macie ochotę na nowe wyzwanie? Wejdź i zobacz co tym razem proponuję Ci robić razem ze mną.

Zasady wyzwania:

Zasada jest prosta: 7 artykułów w 7 dni. Ty wybierasz źródło, tematykę i czas. Potem przez kolejnych siedem dni czytasz po jednym artykule i na tym koniec. Choć niekoniecznie…

Dodatkowe zadanie – poziom 1:

Wybierz z tekstu 3-5 słów lub wyrażeń, które chciałbyś zapamiętać i zapisz je. Zanim kolejnego dnia sięgniesz po nowy artykuł, przypomnij sobie wypisane elementy. Czy pamiętasz ich znaczenia?

Dodatkowe zadanie – poziom 2:

Z tekstu wybierz 1-2 zdania, które Ci się spodobają. Zapisz je i kolejnego dnia przeczytaj przed kolejnym artykułem. Następnie zasłoń część każdego zdania i spróbuj samodzielnie je dokończyć. Każdego dnia zasłaniaj coraz większy fragment zdań.

Dodatkowe zadanie – poziom 3:

Po przeczytaniu artykułu streść go ustnie na głos lub pisemnie. Po zapisaniu swojego streszczenia wróć do artykułu, aby porównać pisownię słów.

Każdy sposób realizacji wyzwania jest dozwolony i równie dobry. Możesz każdego dnia tylko czytać nowe artykuły lub dowolnie wybierać kolejne zadania dodatkowe. Mam nadzieję, że podejmiesz wyzwanie razem ze mną. Moimi postępami będę się dzielić na Instagramie. Do zobaczenia!

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Jarosław Kowalczyk
    14 kwietnia 2017 at 15:03

    Podejmuję wyzwanie, by móc się podszkolić. Życzcie mi powodzenia!

Leave a Reply