Wystarczy 5 minut, żeby nauczyć się angielskiego

blog o nauce języka angielskiego

Jeśli Ty też uważasz, że największą przeszkodą w Twojej nauce języka jest brak czasu, to za chwilę przekonasz się, że aby nauczyć się angielskiego wystarczy zrobić coś, co trwa zaledwie kilka minut.

Oczywiście nie chodzi tu o żadną innowacyjną metodę, dzięki którejw magiczny sposób można wbić sobie do głowy dziesiątki tysięcy słów i zdań. Mam na myślikilka minut aktywności językowej każdego dnia. I tu pozwolę sobie podkreślić: KAŻDEGO dnia. Wierzę, żę nawet w najbardziej zapracowanym i zajętym dniu można wygospodarować 5 minut czasu na naukę angielskiego i mówię to jako pracująca mama dwójki małych dzieci.

Być może też zastanawiasz się, czy jest sens w ogóle zaczynać naukę, jeśli ma ona potrwać zaledwie 5 minut. Absolutnie tak! Od dawna wiadomo, że w efektywnej nauce liczy się nie długość, a częstotliwość. Każdy, kto choć raz w życiu przygotowywał się do egzaminu w jedną noc potwierdzi, że mimo iż spędził kilka lub kilkanaście godzin ciągiem wkuwając określony materiał, już po tygodniu pamiętał tylko niewielką część tego, czego się uczył. Tak więc nawet kilka minut nauki doprowadzi Cię do imponujących efektów, pod warunkiem, że stanie się stałym elementem Twojej codziennej rutyny.

Jest szereg ćwiczeń językowych, które nie zajmują więcej niż 5 minut. Możesz w tym czasie na przykład przeczytać krótki artykuł, posłuchać podcastu, napisać parę zdań, zapamiętać i powtórzyć na głos krótki wiersz. Prawdę mówiąc, jakakolwiek czynność, która pozwoli Ci na bierny lub aktywny kontakt z angielskim może być dla Ciebie cenną lekcją języka.

Rozumiem, że codzienne powtarzanie tego samego ćwiczenia szybko staje się nużące. Proponuję Ci więc zainspirowanie się różnorodnymi pomysłami na aktywności językowe zajmujące zaledwie krótką chwilę. Z okazji czwartych urodzin bloga przygotowałam dla moich czytelników miesięczne wyzwanie językowe na Facebooku. Przez cały luty, od poniedziałku do piątku będę dzielić się z Tobą pomysłami na krótkie 5-minutowe ćwiczenie językowe. Zachęcam Cię do podjęcia wyzwania i towarzyszenia mi w tej urodzinowej przygodzie, dzięki której nie tylko rozwiniesz swoje językowe umiejętności, ale też wprowadzisz w swoją codzienność nawyk, który zaprocentuje doskonałymi efektami w przyszłości.

To jak? Znajdziesz dziś 5 minut na naukę angielskiego?

Chcesz udostępnić? Super!

Picture of Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!