Rok z językiem – wrzesień

sept

Pierwszy września nigdy nie przestanie mi przypominać ekscytacji przed każdym pierwszym dniem kolejnego roku szkolnego. Chętnie wracam pamięcią do tych dni, kiedy po wakacjach szłam do szkoły i z nową energią chciałam tak od razu uczyć się, poznawać i badać. I to okropnie smutne, że ten zapał nigdy nie został wykorzystany przez moich nauczycieli, którzy czas największej motywacji trwonili na nudne wprowadzenia i organizację zajęć. Teraz, kiedy wiem jak działa motywacja, maksymalnie wykorzystuję każdy nowy początek, żeby ten pęd wystarczył mi na jak najdłużej.

Podsumowanie sierpnia

Trzeba przyznać, że sierpniowe zadanie było raczej mało wymagające. Kilka ćwiczeń do wykonania w rytm ulubionej muzyki to sama przyjemność. Ale od tego właśnie są wakacje. Po krótkim odpoczynku językowym czuję się gotowa na nowe wyzwania. Z radością witam wrzesień.

Wrzesień w roku z językiem

To trzeba poczuć. Pomimo, że już od dawna nie funkcjonujesz w trybie „od września do czerwca” (chyba, że tę historię przeżywasz powtórnie ze swoimi dziećmi) proponuję Ci potraktować wrzesień jako nowy początek roku. Po chwilowym wakacyjnym wyhamowaniu przyszedł czas na powrót do intensywnej pracy z językiem.

Każdy uczeń musi się dobrze przygotować do nowego roku szkolnego. Ty też! Zastanów się czy nie czas zaaranżować swoje nowe miejsce nauki, kupić akcesoria zachęcające do pracy albo chociaż posprzątać wszystkie zakamarki biurka czy pokoju. Żeby móc się uczyć, potrzebujesz w końcu komfortowych warunków.

Czas do szkoły! Nie żartuję. Wrzesień to idealny czas na rozważenie podjęcia kursu językowego. Opcji jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie: kursy grupowe, zajęcia indywidualne, szkoła językowa, prywatni nauczyciele, tandemy językowe, wspólna nauka ze znajomym, lekcje przez Skype, e-kursy i na pewno na tym lista się nie kończy. Pomyśl które rozwiązanie byłoby dla Ciebie najlepsze, poszukaj opinii, popytaj i wypróbuj. To jest na to najlepszy moment.

Jeśli Twój poziom językowy na to pozwala, pomyśl o podjęciu kursu związanego z pracą albo zainteresowaniami prowadzonego w języku obcym. Tym samym podszkolisz swoje umiejętności językowe i nauczysz się czegoś naprawdę przydatnego lub wyjątkowo ciekawego. Wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, żeby uczyć się w języku obcym. W sieci jest dostępna cała masa e-kursów kształcących przeróżne umiejętności, a znaczna część z nich jest zupełnie darmowa. Zajrzyj na Courserę lub dowolną inną stronę, która umożliwia naukę przez Internet i zapisz się na kurs, który Cię interesuje.

I najważniejsze: cokolwiek postanowisz, zrób to teraz! Wykorzystaj moment, w którym jesteś najbardziej zmotywowany do rozwoju. Działaj.

Mój wrzesień w roku z językiem

Tak naprawdę mój wrzesień już zapowiada się bardzo aktywnie. Kursy, warsztaty i konferencje dla nauczycieli w których będę uczestniczyć wypełniły mój kalendarz po brzegi. Oczywiście znaczna część z nich będzie prowadzona w języku obcym, więc czeka mnie rozwój na kilku płaszczyznach.

Chcesz udostępnić? Super!

Cześć! Jestem Weronika

Cześć! Jestem Weronika

i w telegraficznym skrócie uczę dorosłych języka angielskiego. Nie obiecuję, że nauczysz się języka w 2 tygodnie, ale wiem jak sprawić abyś miał/a NIESAMOWITE REZULTATY. Zaciekawiłam Cię? Zacznij od zapisania się na newsletter, a opowiem Ci w nim jakie masz DARMOWE możliwości nauki ze mną. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Moja szkoła językowa:

Dołącz do społeczności!